Με τον Εθνικό και την Προοδευτική να αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1 στο μεγαλύτερο ματς της ημέρας στη Γ’ Εθνική, συνεχίστηκε η Γ’ Εθνική. Δείτε τα αποτελέσματα από όλους τους ομίλους. 

1ος όμιλος
Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 (45′ Γιατσίνοβιτς)
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2 (74′ Ζλάγγουλος πεν, 87′ Καρασιούνας / 33′ Τσιντσάρης, 65′ Αβράμης)
Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-3 (15′-58′ πεν Χαριτίδης, 90+ Χαλπέτης)
Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-2 (11′ Καραγκιόζης Γ. / 1′ Μουδούρογλου, 63′ Παυλίδης Γ.)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 1-2 (77′ αυτογκόλ / 33′ Ζωσιμίδης, 61′ Σαρηγιαννίδης)
Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0 (36′ Μκρτσιάν, 63′ Μελισσόπουλος Α.)
ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός

2ος όμιλος
ΠΟ Τριγλίας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1 (Ντούνγκα, Σερβανίδης / 45+ Γολιδόπουλος)
Αγροτικός Αστέρας- Μελιτέας Μελίτης 2-1 (1′-70′ Στεφανίδης / 53′ Ρωμαίος)
Μακεδονικός – Αλμωπός Αριδαίας 0-0
Νίκη Αγκαθιάς – Άρης Παλαιοχωρίου 2-2 (7′ Λιόλιος, 10′ Γκελοσάνι / 18′ Ιγνατίδης πεν, 58′ Σιμόνι)
ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΣ Γιαννιτσά – Βέροια
ΑΝΑΒΟΛΗ Εδεσσαϊκός – Ολυμπιακός Κυμίνων
ΑΝΑΒΟΛΗ Ερμής Αμυνταίου – ΑΠΕ Λαγκαδά

3ος όμιλος
Τηλυκράτης – Μακεδονικός Φούφα 1-2 (46′ Γεωργούσης πεν / 65′ Μαυροματίδης, 76′ Χάιτας)
Κρόνος Αργυράδων – Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβανιών – Αχέρων Καναλακίου 1-0 (22′ Βραχνός)
Σούλι Παραμυθιάς – Γρεβενά Αεράτα 4-0 (6′ Νούγιας, 53′ Ντόκος πεν, 82′ Μώκος, 90′ Λύγκας)
Ναυπακτιακός – Μακεδονικός Σιάτιστας 5-0 (22′ Κωστής, 43′-45′ Γιαννόπουλος, 54′ Σαμπανέι, 66′ Γραμματικόπουλος)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.

4ος όμιλος
ΑΟ Στυλίδας – ΑΟ Σελλάνων 0-1 (51′ Τζέκος)
Φωκικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 (69′ Χατζηστάμου πεν / 6′ Ίτσιος)
Θησέας Αγριάς – Νίκη Βόλου 0-2 (51′ Καρτσαμπάς, 74′ Βουκομάνοβιτς)
Ολυμπιακός Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 4-1 (13′ Λώττας πεν, 25′ Ζγκούρι, 71′ Σερτζίνιο πεν, 85′ Καμπλιώνης / 32′ Μούλτσιας πεν)
ΑΝΑΒΟΛΗ Αναγέννηση Καρδίτσας – ΓΣ Αλμυρού
ΑΝΑΒΟΛΗ Πιερικός – Απόλλων Μακρυχωρίου
ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΣ Μετέωρα – Αστέρας Ιτέας
5ος όμιλος
ΑΠΟ Κερατσίνι – Ατρόμητος Πειραιά 3-1 (45′, 49′, 57′ / 86′ )
Προοδευτική – Εθνικός 1-1 (56′ Λένκα / 42′ Μάναλης)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ιωνικός 1-2 (66′ Νικόλτσης / 17′ Πογοσιάν, 84′ Κουϊρουκίδης)
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟ Επισκοπής 2-1 (57′ Μαρτσάκης, 79′ Παπαδόπουλος πεν / 41′ Κατσικοκέρης)
ΑΝΑΒΟΛΗ Γιούχτας – ΑΕ Νεάπολης
6ος όμιλος
Παλληνιακός – Ιάλυσος 0-2 (71′-86′ Περογαμβράκης)
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1 (61′ Μπούνας, 81′ Γούρμος / 59΄Τσιριγώτης)
Φοίβος Κρεμαστής – Πανμοβριακός 0-2 (68′ Πύρρης, 88′ Αποστολόπουλος)
Πανηλειακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0
(15.20) Αστέρας Αμαλιάδας – Νίκη Τραγανού 0-2 (23′ Κολοτούρος Δ., 34′ Σωτηρόπουλος)
7ος όμιλος
Πανθηραϊκός – Άγιος Ιερόθεος 1-0 (49′ Κόντι)
Χαραυγιακός – Θύελλα Καμαρίου 2-0 (40′ Κάρτσιανος, 90+ Κλήντσικας)
Καλλιθέα – Αιολικός 0-0
Απόλλων Ερέτριας – Αιγάλεω 0-6 (13′-18′-31′ Βέρμπης, 24′-76′ Ραχήμ, 71′ Ζάχι)
Κόρινθος – ΑΟ Χαλκίς 1-0 (79′ Ράπτης)
Άγιοι Ανάργυροι – Ηλυσιακός 2-2 (53′ Νταουτάι, 57′ Κολλάς πεν / 51′ Πιπίνης, 83′ Μάλτσι πεν)
8ος όμιλος
ΑΟ Κατασταρίου – Μανδραϊκός 1-0 (63′ Πέττας)
Καλαμάτα – Ένωση Λέρνας 2-0 (8′ Κάρλος, 24′ Λαθύρης)
ΑΕ Πελλάνας – Πάμισος 3-1 (65′ Πετζαρομάν, 82′ Κωτσοβός, 89′ Σικαλόπουλος / Αλεβίζος πεν)
Ασπρόπυργος – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0 (24′ Δουκάκης)
Παναργειακός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1 (68′ Συρεγγέλας / 26′ Δήμου)
ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Εικοσιμίας
ΑΝΑΒΟΛΗ Παναρκαδικός – ΑΕ Ερμιονίδας